alt

У Харкові запускають Портал електронних сервісів

  • 24 травня 2018
  • 19:35
У Харкові запускають Портал електронних сервісів

Портал електронних сервісів Харкова почне працювати з 1 червня.

Про це сьогодні, 24 травня, повідомив директор Департаменту реєстрації Олег Дробот.

За його словами, всі структурні підрозділи міської ради, співробітники центрів надання адміністративних послуг, відділень «Жилкомсервісу» вже отримали доступ до єдиної бази даних про зареєстрованих у житлових приміщеннях осіб і пройшли відповідне навчання.

Директор Департаменту реєстрації нагадав, що з 1 червня у місті буде значно спрощено процедуру отримання довідок про склад сім'ї - органи місцевого самоврядування для надання адміністративних послуг будуть формувати таку довідку самостійно, без участі заявника.

«Щорічно понад півмільйона разів органи місцевого самоврядування видають такі довідки харків'янам. Вони потрібні для отримання більш ніж 20 адміністративних послуг. Законодавство влаштовано так, що міськрада видає таку довідку харків'янину для того, щоб він брав її і з пакетом документів подавав до іншого органу міської ради. В еру електронних технологій це здається нелогічним. Саме тому з ініціативи міського голови, за участю Офісу реформ при Харківському міському голові з 1 червні запускається електронний документообіг такої інформації між усіма органами міської ради», - повідомив Олег Дробот.

Він також підкреслив, що при необхідності довідку про склад сім'ї з 1 червня можна буде отримати як у відділеннях «Жілковсервісу», так і у будь-якому центрі надання адміністративних послуг за «миттєвим» принципом, оскільки необхідна інформація вже перенесена з паперових картотек у єдину електронну базу даних.

«Перелік випадків, коли харків'янам знадобиться така довідка, скоротиться втричі, в основному це будуть вимоги для пред'явлення в банки, посольства або за місцем роботи», - розповів Олег Дробот. При цьому він додав, що для жителів приватного сектора реформа запрацює з 1 січня 2019 року.

За словами Олега Дробота, Портал став не тільки платформою для обміну інформацією між органами влади. З 1 червня харків'яни зможуть отримати через e-kharkiv.org дві послуги - не виходячи з дому оформити довідку про реєстрацію місця проживання та технічний паспорт від КП «БТІ».

Для користування Порталом необхідно буде пройти авторизацію, вибравши зручний для себе спосіб.

«Один з відомих сьогодні способів електронної ідентифікації - електронний цифровий підпис. Він сьогодні вже є у багатьох, тому що через ЕЦП подаються звіти у податкову, інші інстанції, подаються декларації і вчиняється багато інших дій. Також можна буде альтернативно скористатися системою BankID і підтвердити свою особистість, використовуючи банківську карту, а також системою Mobile ID, яка нещодавно впроваджена в Україні, але користується великою популярністю», - розповів директор департаменту.

Олег Дробот зазначив, що при необхідності на Порталі можна буде оплатити послуги, використовуючи свою банківську карту, отримати в електронному вигляді документи, яким буде присвоєно унікальний номер і QR-код для перевірки його достовірності.

«Документ можна буде зберегти на своєму пристрої, у тому числі на мобільному телефоні, а потім роздрукувати у будь-якому зручному місці. Комплексно підвищується рівень обслуговування громадян, отримання ними послуг, спрощується робота самих підрозділів, тому що сьогодні вони за допомогою Порталу миттєво отримують доступ до тієї інформації, яка їм потрібна, щоб обслуговувати городян», - зазначив директор департаменту.

Він повідомив, що у майбутньому через Портал електронних сервісів можна буде отримати і низку інших адміністративних послуг.

«Сьогодні це - один із пріоритетних напрямків роботи Офісу реформ при Харківському міському голові», - підкреслив Олег Дробот. 

Останні новини

Всі новини