alt

У Харкові першими в Україні запустили технологію Mobile ID

  • 7 листопада 2018
  • 22:02
У Харкові першими в Україні запустили технологію Mobile ID

Презентація запуску технології Mobile ID відбулася сьогодні, 7 листопада, в рамках відкриття комунального закладу «Офіс реформ Харкова».

Харків став першим і єдиним містом України, яке реалізує проект «Smart Сity» в партнерстві з компанією «Vodafone». Після підписання Меморандуму про співпрацю між Харківським міським головою Геннадієм Кернесом і генеральним директором «Vodafone Україна» Ольгою Устиновою було виділено 36 пріоритетних проектів у різних сферах життєдіяльності міста. Одним із них став Mobile ID.

Як повідомив директор Департаменту реєстрації Олег Дробот, Mobile ID, або «мобільний паспорт», - це сучасний спосіб ідентифікації особистості за допомогою мобільного телефону. Він є одним із трьох загальновизнаних державою електронних способів ідентифікації особистості. Однією з головних переваг Mobile ID є безпека особистих даних.

«По суті, це використання сім-карти мобільного телефону для підтвердження своєї особи при отриманні низки послуг в електронних сервісах на місцевому та державному рівнях. Ми плануємо пропагувати ці сервіси повсюдно, щоб вони впроваджувалися в бізнесі, в усіх державних структурах, у всіх комунальних проектах - на Порталі електронних сервісів міста Харкова, «Порталі харків'янина», сайті Харківської міськради тощо. Мобільний паспорт легко отримати, він нічим не відрізняється від звичайної сім-карти, за винятком того, що в неї зашитий електронний цифровий підпис та особисті персональні дані власника цієї сім-карти. Абсолютно захищеним способом він зможе передавати ці дані державним органам або органам місцевого самоврядування для отримання тих чи інших послуг», - зазначив Олег Дробот.

За його словами, зараз за допомогою мобільного паспорта можна замовити на Порталі електронних сервісів міста Харкова довідку про склад сім'ї, довідку про реєстрацію місця проживання, техпаспорт у КП «БТІ» та ін. Надалі список послуг буде значно розширений.

Заступник генерального директора «Vodafone Україна» Сергій Скрипніков повідомив, що Mobile ID поки впроваджений тільки у Харкові.

«Ми готові надавати цю послугу на всій території України, в будь-якому місті. Але там має бути попит, повинні бути адаптовані електронні сервіси. У Харкові такий попит є, і є можливості, щоб все це реалізувати. Сподіваюся, харків'яни сьогоднішньою презентацією дадуть потужний поштовх для розвитку електронних сервісів в інших містах», - зазначив представник компанії.

За його словами, вартість Mobile ID в мережі «Vodafone» становить 100 грн, підключення до послуги - 150 грн і щомісячна абонплата - 15 грн. При купівлі мобільного паспорта можна залишити номер свого мобільного телефону або отримати новий.

Під час презентації послуги було оголошено, що перші сто користувачів «Порталу харків'янина», які подадудть на сайті відповідну заявку, отримають Mobile ID безкоштовно.

Нагадаємо, рішенням сесії Харківської міської ради 17 жовтня був створений комунальний заклад «Офіс реформ Харкова», який займається розробкою і впровадженням інноваційних проектів, досліджує новаторські ідеї України та світу, а також акумулює успішні харківські ініціативи для обміну з іншими регіонами.

Останні новини

Всі новини